אלונה נבו סידי

 

ארכיטקטורה | עיצוב אורבני

אודות:

אלונה נבו-סידי , אדריכלית ומתכננת אורבנית , מתגוררת ויוצרת במושב שורש שבהרי ירושלים הקימה את סטודיו תיאטרו. משמעות השם תיאטרו הוא "..המקום העלום המכונה בחצר תיאטרו.." מתוך ספרו של סמי מיכאל, "ויקטוריה". החצר ו"חצריות" הינם מושגים שמלווים אותי מאז לימודיי ואלמנט החצר מופיע בהרבה מעבודותיי ומהחשיבה התכנונית\סביבתית שלי.

רקע אקדמי:
1991-1994 בוגרת תואר ראשון  B.A בסוציולוגיה-אנתרופולוגיה ואמנות יצירה, אוניברסיטת חיפה.
1995-2000 בוגרת תואר ראשון B.ARC בארכיטקטורה, בצלאל, ירושלים.
2009-2010 בוגרת תואר שני M.UDS בעיצוב אורבני, בצלאל, ירושלים.

אלונה משמשת כמרצה באקדמיה בעשור האחרון, המוסדות בהן לימדה: סטודיו 6B, בצלאל -במחלקה לארכיטקטורה ובלימודי החוץ וביה"ס לעיצוב במכללה למנהל -ראשל"צ . כרגע, היא מנחה סטודיו תמטי באדריכלות ,שנה ב ובפרויקט הגמר של שנה ד במכללה למנהל, ראשל"צ.
התמחות המשרד:
הסטודיו פועל משנת 2005 ומתמקד בתכנון בתים פרטיים, פרויקטים ציבוריים קטנים, עיצוב פנים וליווי וייעוץ תכניות התחדשות עירונית.


בניה פרטית- הסטודיו מתמקד בתכנון בתים פרטיים כאשר כל בית נוצר כפרויקט ייחודי "הנתפר" למידות האישיות של האדם והמקום. הבתים מתוכננים תוך הקפדה על בניית תהליך מקדים אישי בין האדריכלית ללקוחות על מנת לנסח באופן המדויק ביותר את הצרכים האישיים ,הרוחניים והפרקטיים של הלקוחות והקשר הנרקם בינם ובין המקום בו הבית מתוכנן.

כמו כן, הבתים מתוכננים תוך שימת דגש רב על חומרים טבעיים, ממוחזרים ומקומיים תוך הקפדה על שמירת ערכו של המקום והמשתמש בו. יצירת הבתים מושפעת ונושאת מבטה אל עבר בניה מסורתית בארצות אגן הים התיכון כגון: ישראל, איטליה, צרפת ויוון. האדריכלית, מלווה באופן אישי והדוק את לקוחותיה בתהליך התכנון והבניה ורואה בתהליך זה מסע משותף פורה ,הנשען על עבודת צוות בין כל השותפים בפרויקט : מפועל הבניין המניח את הלבנה הראשונה ועד למהנדס או מפקח הפרויקט.


תכנון אורבני- ליווי וייעוץ לתכניות התחדשות עירונית כגון: תכניות אב, תכניות מתאר, תמ"א 38, פינוי-בינוי ותכנון רב-שימושי.
אלונה נבו, שימשה כמתכננת האורבנית של מנהל קהילתי דרום בעיר ירושלים במשך שנתיים ולקחה חלק פעיל בתכניות של עירית ירושלים ומשרד השיכון כגון: תכנית אב גוננים, תכנית מתאר קטמונים ח-ט, תכנית אב רסקו, תכניות תמ"א 38 ותכניות פינוי בינוי רבות. בנוסף, היא פעילה בוועדת התכנון והפיתוח של מושב שורש בו היא מתגוררת.